menu 0

MATERIÁLY

Vzhled výrobku vnímáme ihned a v podstatě formuje náš první názor. Je to buď láska na první pohled nebo naopak rozhodnutí, že něco takového bychom si domů nikdy nekoupili.

Použitý materiál je až na druhém místě… ale o to důležitější je zaměřit se na něj. Žijeme ve zvláštní době, kdy jsme marketingově tlačeni do povrchních rozhodnutí. Je odváděna naše pozornost a potlačováno naše kritické myšlení. Mnoho prodejců a výrobců různorodého sortimentu vše podřizují snaze prodat za každou cenu a většinou první na řadě bohužel bývá snížení kvality použitého materiálu produktů.

Přestože si to možná neuvědomíme hned, nekvalitní výrobky kolem nás negativně ovlivňují naši mysl. Jistě všichni známe ten pocit, kdy se cítíme nesví pokaždé, když se dotkneme nekvalitní desky stolu, třeba z nějakého umělého materiálu, na který výrobce jen natiskl dekor dřeva. Nebo jsme se všichni určitě již setkali s tím, že sedíme v židli, která na nás působí nepřirozeně, nepříjemně, nepevně.

Za těchto podmínek si pak nejsme schopni užít společné rodinné jídlo, hru s dětmi či jiné aktivity naplno. A proto my v NATOORu na kvalitu všech použitých materiálů důsledně dbáme. Nikdy nepřipouštíme kompromisy, řešíme každý detail. Osobně materiály vybíráme a jejich kvalitu pravidelně kontrolujeme.

MASIVNÍ DŘEVO

Milujeme masivní dřevo.
Nic jej nenahradí – je to materiál, který doprovází lidstvo od samotného počátku. A je tu stále, i přes různá dočasná a pomíjivá období umělých a plastikových náhražek.
A dodnes platí, že chceme-li něco kvalitního, trvanlivého a hezkého, bude to nejspíš dřevěné.

DUB

Dřevina králů – už odedávna platí, že nejlepší, nejpevnější, nejhezčí, nejtradičnější a nejžádanější nábytek je ten dubový.
Má poměrně úzkou, světlehnědou běl a široké, stejnoměrně hnědě zbarvené jádro. Na středovém a tečném řezu se objevují výrazná „zrcátka“ (přeříznuté dřeňové paprsky).
Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha. Vyráběly se z něj sudy, mlýnská kola, hamry, piloty k mostům a lávky. Dubové dřevo bylo také velmi oblíbené v nábytkářství. V Anglii po něm dokonce pojmenovali celé století – age of oak (1500–1600).

DUB bělený (bianco)

Přestože dub v přírodním provedení má rád asi každý, bohužel ne vždy se hodí do interiéru.
Bělená varianta vznikla zejména proto, aby nábytek v tomto provedení působil jemněji. Zároveň se jedná o úpravu, díky které je dub použitelný i ve skutečně moderně pojatém interiéru. Dá se totiž dobře ladit s ostatními světlými odstíny.
Rozdíl mezi přírodním dubem a dubem běleným je právě jen ve zmíněné povrchové úpravě, vlastnosti dřeva zůstávají totožné.
A právě díky této univerzálnosti se bělený dub stává nejvíce oblíbeným dekorem dneška – nemůže tedy v naší nabídce chybět.

DUB RUSTIK

Milovníkům tradice může dnešní výběrový dub připadat poněkud nudný. Ve snaze zabezpečit co nevyšší standard se v nábytkářství používá nejčistší dřevina bez anomálií.
Nicméně kdo chce být opravdu okouzlen originalitou dřeviny, volí variantu rustik. Zde jsou ponechány i různé praskliny, zdánlivé kazy a tmavá místa. Finální úprava pak zajišťuje dokonale hladký a dobře udržovatelný povrch.
Povrchová úprava je obohacena o patinu, která dřevinu mírně ztmaví a dodá jí tak dokonalý tradiční vzhled.

BUK

Velmi tradiční dřevina. Pevností hodně podobná dubu, ale s výrazně odlišnou kresbou a barevností. Volba buku je tedy otázkou osobní preference vzhledu.
Bukové dřevo patří k nejznámějším listnáčům. Je tvrdé, málo pružné a poměrně pevné. Barvu má světle hnědou až narůžovělou, charakteristický tmavší odstín získá až pařením. Používá se v nábytkářství, na ohýbaný nábytek i na krájení dýh a na překližky. Velmi dobře se obrábí, moří i lepí.

JÁDROVÝ BUK

Buk v přírodní jemné variantě někdy bývá vnímán jako příliš jednolitá plocha. K oživení a získání zajímavé kresby dochází zařazením části stromu s tmavší kresbou (jádrem).
Takto zbarvený buk je proto označován jako jádrový.
Nábytek vyrobený z jádrového buku se tak už na první pohled odlišuje od nábytku z klasického bukového dřeva svou texturou, doplněnou o výrazné tmavé pruhy či skvrny. A právě pro tuhle rozdílnost je oblíbeným a hojně vyhledávaným druhem dřeva pro výrobu masivního nábytku. Chcete-li svému domovu dodat originální, přitažlivý a tzv. hřejivý vzhled, nad výběrem nemusíte dlouho váhat.

UMĚLÝ KÁMEN

Dřevo je krásné, ale pokud očekáváme odolnější povrch, měli bychom dát přednost jiné velmi zajímavé variantě stolové desky.
Náš umělý kámen je ideální pro ty, kdo potřebují skutečně nezničitelnou povrchovou úpravu. Je čistý, příjemný na omak a odolává veškeré každodenní i extrémní zátěži:

ČALOUNĚNÍ

Přestože v naší nabídce naleznete i čistě dřevěné židle, většina z našich židlí je čalouněná. Zvolili jsme takové látky, jež nabízejí zajímavý design, vysokou odolnost a jednoduchou údržbu.
U všech použitých látek uvádíme tzv. počet otáček – tj. výsledek standardizovaného testu známého jako Martindale.
Martindale test je standardizovaná metoda sloužící k testování mechanické oděruvzdornosti textilie. V praxi se používá plstěný kotouč s určitou hrubostí (připomíná brusný papír), který se otáčí konkrétním počtem otáček a pod určitým tlakem působí na povrch látky, dokud nedojde k prvnímu poškození tkaniny. Následně se kotouč zastaví a udá počet otáček (cyklů), které vykonal. Martindale je obecně hodnota, jakou má látka výdrž vůči oděru.
Obecně platí, že hodnota tohoto testu nad 20 000 znamená velmi odolnou látku.

látka počet dekorů složení počet otáček
BALTIMORE 6 100% polyester 50 000
BRUSSELS 6 100% polyester 35 000
DERBY 3 100% polyester 80 000
GRAND 6 100% polyester 85 000
HERA 3 100% polyester 45 000
JUST
FLECKNESS
4 85% polyester
15% viskóza
80 000
KAIMAN 3 100% polyuretan 50 000
KŮŽE PRESTIGE 3 100% kůže
LIBERTY 3 100% polyester 35 000
LOCO 3 100% polyester 50 000
MASADA 6 100% polyester 85 000
NEXUS 6 97% polyester
3% bavlna
45 000
SCARLETT 4 100% polyester 30 000

BALTIMORE

6 odstínů, 100% polyester, 50 000 otáček

BRUSSELS

6 odstínů, 100% polyester, 35 000 otáček

DERBY

3 odstíny, 100% polyester, 80 000 otáček

GRAND

6 odstínů, 100% polyester, 85 000 otáček

HERA

3 odstíny, 100% polyester, 45 000 otáček

JUST FLECKNESS (použito v KOMBI)

4 odstíny, 85% polyester, 15% Viskóza, 80 000 otáček

KAIMAN

3 odstíny, 100% polyuretan, 50 000 otáček

KŮŽE PRESTIGE

3 odstíny, 100% kůže

LIBERTY

3 odstíny, 100% polyester, 35 000 otáček

LOCO

3 odstíny, 100% polyester, 50 000 otáček

MASADA

6 odstínů, 100% polyester, 85 000 otáček

NEXUS

6 odstínů, 97% polyester, 3% bavlna, 45 000 otáček

SCARLETT

4 odstíny, 100% polyester, 30 000 otáček

Arizona

Capulet

Elisa

Forza

Gaius